Pomóżmy Ani pokonać białaczkę! W MDK w Radomsku można zarejestrować się w bazie DKMS

Pomóżmy Ani pokonać białaczkę! W MDK w Radomsku można zarejestrować się w bazie DKMS Fot. Klaudia Gajda

12 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zorganizowano akcję rejestracji dawców szpiku. Na przeszczep czeka m. in. chora na ostrą białaczkę szpikową uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - Ania Zbierańska.

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat będą mogły zarejestrować się w bazie DKMS dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Akcja potrwa do godziny 18:00. W pierwszej godzinie rejestracji pojawiło się aż 9 zainteresowanych osób.

Ania niedługo skończy 16 lat. Zaczęła naukę w I Liceum w Radomsku. Jest dziewczyną pełną pasji i radości. Jak każdy z Jej rówieśników przygotowuje się do podjęcia ważnej, życiowej decyzji- wyboru studiów. I choć pomysłów na swoją przyszłość ma nadal kilka i jeszcze na 100% nie wie jaki kierunek wybierze, to na pewno wie, ze studia będą kolejnym ważnym etapem w Jej życiu, a zanim studia - egzamin maturalny. Już dziś się do niego przygotowuje.

„Przecież Ania nigdy nie chorowała"

W październiku zeszłego roku Ania gorzej się czuła, była osłabiona i bolała Ją głowa. Wydawać by się mogło, ze to jesienne przeziębienie. Jednak objawy zaniepokoiły rodziców dziewczyny. Ania nigdy nie chorowała. Dlatego, gdy tylko zaczęła się gorzej czuć, szukali przyczyny. Wizyta u lekarza przyniosła niespodziewaną diagnozę-ostra białaczka szpikowa. Ta wiadomość na chwilę zatrzymała świat Ani i całej rodziny. Ania trafiła na oddział hematologii. Rozpoczęła cykl badań i leczenie - chemioterapię. Została zakwalifikowana do przeszczepienia szpiku. Niestety nikt z rodziny nie mógł być dawcą dla Ani. Niezbędna jest pomoc Dawcy niespokrewnionego.

Więcej o:
szpik dawca szpiku ania zbierańska mdk mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE