Pomoc dla pszczelarzy oraz wsparcie dla rolników, którzy ponieśli w 2020 r. straty spowodowane przez klęski żywiołowe

Pomoc dla pszczelarzy oraz wsparcie dla rolników, którzy ponieśli w 2020 r. straty spowodowane przez klęski żywiołowe Fot. pixabay.com

Jest nowelizacja zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wprowadzono nowe formy pomocy dla pszczelarzy i producentów rolnych.

 Nowelizacja dotyczy:

- pszczelarzy, będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (§13zf oraz §13zg).

W 2021 r. wnioski będą przyjmowane do 30.06.2021r., a w kolejnych latach od 1 kwietnia do 31 maja.

- producenta rolnego, w którego gospodarstwie rolnym nastąpiło obniżenie powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w związku z wystąpieniem w 2020 r. szkód w uprawach rolnych spowodowanych gradem, deszczem nawalnym, ujemnymi skutkami przezimowania, przymrozkami wiosennymi, powodzią, huraganem, piorunem, obsunięciem się ziemi, lawiną lub suszą, które spowodowały na danej powierzchni upraw rolnych utratę co najmniej 20% plonu (§13zh).

Termin składania wniosków zostanie określony w drodze ogłoszenia po wejściu w życie przepisów ww. rozporządzenia.

Informacja: ARiMR

Szczegóły TUTAJ

Więcej o:
arimr Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Radomsko rolnik Radomsko wsparcie dla Rolników wsparcie dla pszczelarzy i rolników Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE