Pomoc dla Justyny

Pomoc dla Justyny

Musimy pomagać, chcemy pomagać, powinniśmy pomagać. Szczególnie, że to jest osoba, które ma wielkie serce. Jest to osoba, która wielokrotnie pomagała potrzebującym. Tymi słowami rozpoczął charytatywną aukcję prac plastycznych dla Justyny Ciupińskiej, dyrektor muzeum Krzysztof Zygma.

Teraz Justyna Ciupińska potrzebuje pomocy. Ma 43 lata. Jest artystką, która pięknie maluje. Na swoim koncie zanotowała liczne wystawy. Niestety mieszka w warunkach, które pozostawiają wiele do życzenia. W mieszkaniu nie ma łazienki, bieżącej wody. Stąd też pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na remont domu. Prace na licytację przekazali radomszczańscy artyści. Wpłynęło ich 29.

- Próbujemy dziś je sprzedać. Jeżeli nie uda się dzisiaj, aukcja zostanie przeniesiona do Internetu i na wszystkie inne imprezy, które będą odbywać się  u nas w muzeum. Myślę, że przez całą zimę uda się je sprzedać a pieniążki przekażemy Justynie Ciupińskiej - mówił Krzysztof Zygma.

- O aukcji dowiedziałam się od kolegi artysty. Nie ukrywam, że było to dla mnie zaskoczenie. Bardzo miłe zaskoczenie. Ja też staram się pomagać. Obecnie jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki. A w przyszłym roku planuję akcję "Kupujemy opał na zimę" skierowaną do biednych osób - powiedziała Justyna Ciupińska.

Podczas aukcji 26 listopada udało się zebrać 2 950 zł.  Licytacji prac towarzyszył minirecital Dominika Mironiuka przy akompaniamencie Piotra Zygmy.

Na rzecz Justyny można również dokonywać wpłat. Nr konta 74 1750 0012 0000 0000 3859 4974. Tytułem: Justyna Ciupińska 5113.

Więcej o:
aukcja charytatywna justyna ciupińska muzeum
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE