Polska z awansem na Euro 2024!

Polska z awansem na Euro 2024!

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że szanse reprezentacji Polski na występ podczas mistrzostw Europy w 2024 roku nie są zbyt wysokie. Zakłady bukmacherskie wskazywały, że Walijczycy byli faworytem w decydującym pojedynku finałowym, który odbył się w Cardiff. Ostatecznie to jednak Polacy wywalczyli bilet na Euro 2024!

Fatalne eliminacje, piękna końcówka!

Sami reprezentanci Polski po zakończeniu zmagań w barażach przypominali, że to, co wydarzyło się w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2024 było gigantycznym rozczarowaniem. Polacy byli zdecydowanym faworytem do wywalczenia bezpośredniej przepustki do tego turnieju, a pomimo tego finiszowali dopiero na trzecim miejscu. Bukmacher był zaskoczony takim obrotem sytuacji, ale trzeba było poradzić sobie z taką sytuacją.

W barażach reprezentacja Polski miała przed sobą półfinałowe starcie z Estonią, które odbyło się na Stadionie Narodowym. Legalny bukmacher nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polaków, którzy zapewnili sobie miejsce w finale.

O wiele trudniejsze zadanie czekało na podopiecznych Michała Probierza podczas wyjazdowego starcia w Cardiff. Polacy mieli przed sobą potyczkę z Walią. Teoretycznie statystyki wskazywały na korzyść naszego zespołu, który w ostatnich latach regularnie wygrywał z tym rywalem. Ostatnia potyczka w Cardiff miała miejsce podczas rozgrywek Ligi Narodów i zakończyła się naszym zwycięstwem. Bukmacher uważał jednak, że statystycznie większe szanse na awans do Euro 2024 mieli Walijczycy.

Sam mecz nie był wielkim widowiskiem, ponieważ na palcach jednej ręki można policzyć dogodne sytuacje do zdobycia gola stworzone przez oba te zespoły. Najciekawiej było podczas serii rzutów karnych, w której 9 z 10 jedenastek zakończyło się golem. Przestrzelił dopiero w ostatniej próbie Daniel James i Polska wywalczyła awans.

Grupa śmierci

Polacy w losowaniu grupy eliminacyjnej do mistrzostw Europy mieli sporo szczęścia, jednak zabrakło go już przy turnieju finałowym. W fazie grupowej reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią, Holandią oraz Francją. Są to drużyny, które bardzo dobrze wypadły podczas eliminacji do tego turnieju i każda z nich jest oceniana wyżej od Polski.

Kursy wystawione przez bukmachera pokazują, że zarówno Holandia, Austria, jak i Francja w starciach z reprezentacją Polski będą faworytami. Francuzi są nawet jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w całej tej imprezie, co tylko pokazuje, jak trudne zadanie będzie czekało biało-czerwonych podczas ostatniej rywalizacji w fazie grupowej.

Na początek tego turnieju Polacy zmierzą się z Holandią, czyli z przeciwnikiem, z którym rywalizowaliśmy 4 razy podczas ostatnich rozgrywek w Lidze Narodów. W tym czasie 3 mecze zakończyły się zwycięstwem w Holandii, a raz padł remis.

Pozytywne wspomnienia piłkarza naszego zespołu mają przeciwko reprezentacji Austrii, jednak tym razem jest to zespół na zdecydowanie wyższym poziomie niż w 2019 roku. Austriacy znakomicie wypadli w eliminacjach, a także bardzo dobrze zaprezentowali się podczas ostatniej przerwy w marcu.

RKS Radomsko vs Widzew II Łódź – hit w walce o awans!

W najbliższy weekend odbędzie się również kluczowa rywalizacja dla miejscowych fanów piłki nożnej. RKS Radomsko przed własną publicznością zmierzy się z Widzewem II Łódź. Oba zespoły na obecnym etapie rozgrywek znajdują się w bezpośredniej walce o awans. Czy RKS Radomsko wykorzysta atut własnego boiska?

Najnowsze informacje sportowe z regionu - znajdziesz tutaj.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!

Więcej o:
piłka nożna Euro 2024 Reprezentacja Polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE