Polonia Piotrków okazuje się silniejsza i pokonuje RKS Radomsko

Polonia Piotrków okazuje się silniejsza i pokonuje RKS Radomsko Fot. D. Pietralik/RKS Radomsko

Nie tak miało wyglądać ligowe spotkanie na własnym stadionie pomiędzy RKS Radomsko a Polonią Piotrków. Nie zawiodła tylko mobilizacja kibiców, którzy stworzyli dobrą oprawę i doping. Niestety gorzej z piłkarzami.

24 sierpnia RKS na własnym stadionie podejmował Polonię Piotrków. Lepiej spotkanie mogli rozpocząć goście, którzy jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał Kacpra Piotrowskiego obronił Daniel Niźnik. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli gospodarze. Kibiców w 42. min. ucieszył Lucas Giovani.

W drugiej połowie bramki strzelali tylko zawodnicy Polonii. W 61. minucie Daniela Niżnika pokonał Erwin Kołodziejczyk. W 74. minucie gry wynik meczu na 1:2 dla gości ustalił Mateusz Garnysz.

Po 4. kolejkach RKS zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. Prowadzi z kompletem punktów Widzew II Łódź. W następnej kolejce zawodnicy Pawła Ściebury udają się na mecz z Ceramiką Opoczno.

W przerwie meczu przed kibicami zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko.

Licytację koszulki meczowej wygrał wychowanek i były gracz RKS Radomsko Rafał Bałecki. Koszulkę wylicytował za 2600 zł. Dochód przeznaczony będzie na leczenie małej Amelki. W mediach społecznościowych klub na licytację wystawi kolejną koszulkę, Tym razem z czasów kiedy RKS grał w I lidze (obecna Ekstraklasa).