Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą w Radomsku

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą w Radomsku Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Radomska, po ulicach miasta gonili kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Do tej sytuacji doszło w sobotę 13 czerwca. Policjanci na ul. Narutowicza w Radomsku podczas pomiaru prędkości ujawnili samochód renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 49 km/h jadąc z prędkością 99 km/h.

- W chwili gdy policjanci zatrzymywali pojazd do kontroli drogowej jego kierowca gwałtownie skręcił w ulicę Architektów kierując się dalej w kierunku ulicy PCK. Policjanci niezwłocznie udali się w pościg za renaultem. Na ul. PCK, uciekinier uderzył w zaparkowany na poboczu samochód marki Kia, a następnie wywrócił się na bok uszkadzając bramę jednej z posesji – mówi Włodzimierz Czapla z policji w Radomsku.

Kierującym okazał się być 32-letni mieszkanie Radomska. Mężczyzna został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Przed sądem odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Więcej o:
pościg radomsko pijany radomsko policja radomsko kpp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE