Policyjny dozór za posiadanie 439 gramów marihuany

Policyjny dozór za posiadanie 439 gramów marihuany

Działania policji z posterunku w Lgocie Wielkiej, pozwoliły na zatrzymanie 24-latka, który posiadał 439 gramów marihuany. W trakcie przeszukania, policjanci zabezpieczyli marihuanę w miejscu zamieszkania podejrzanego, oraz w stodole, w której odbywał się proces suszenia zabronionej substancji.

W czwartek 2 stycznia, policjanci ustalili, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Dobryszyce mają znajdować się substancje w postaci marihuany.

- Realizujący czynności funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lgocie Wlk,  w pomieszczeniu stodoły ujawnili susz marihuany rozłożony na specjalnie do tego przygotowanych płótnach oraz rozwieszony na drutach. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to susz marihuany – mówi Włodzimierz Czapla z policji w Radomsku.

Łącznie w pomieszczeniu stodoły policjanci zabezpieczyli 423 gramy zabronionej substancji. Policjanci ustalili, że substancje te należą do 24-letniego mieszkańca jednej z sąsiedniej posesji. Po jego zatrzymaniu, w miejscu jego zamieszkania zostało ujawnione kolejne 16 gramów marihuany. 

- 3 stycznia, mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Przyznał się on do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że w okresie wakacyjnych wyhodował kilka roślin konopi  w celu uzyskania suszu marihuany. Rośliny suszył następnie w nieużytkowanej stodole – dodaje policjant.

 Prokuratura Rejonowa w Radomsku zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko marihuana radomsko kpp rdomsko narkotyki radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE