Policyjne działania - Wielkanoc 2021

Policyjne działania - Wielkanoc 2021 Fot. lodzka.policja.gov.pl

Od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia, policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”.

Pomimo ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii nie można wykluczyć zwiększenia natężenia ruchu na drogach woj. łódzkiego i związanego z tym ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych w dalszym ciągu są: nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz zachowanie pieszych tj.: nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Nie bez znaczenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego mają również osoby znajdujące się na drodze pod wpływem alkoholu.

Dlatego w tych dniach na drogach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości z wizualizacją, będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować, na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:
• nieprawidłowe wyprzedzanie
• omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych
• przekraczanie dopuszczalnej prędkości
• nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
• niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.

Informacja: KPP w Radomsku

Więcej o:
kpp radomsko wielkanoc2021 policyjna akcja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE