Policyjne działania na długi weekend majowo-czerwcowy

Od 29 maja (od godziny 14.00) do 2 czerwca 2013 roku na terenie województwa łódzkiego zaplanowano policyjne działania na drogach. Długie weekendy charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu, szczegól...

Od 29 maja (od godziny 14.00) do 2 czerwca 2013 roku na terenie województwa łódzkiego zaplanowano policyjne działania na drogach.

Długie weekendy charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Pewne zagrożenia stanowią także procesje jakie odbywają się w święto Bożego Ciała. 

Nadal główną przyczyną wypadków jest wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość natomiast w przypadku tzw. niechronionych uczestników nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd jak również przechodzenie w miejscu niedozwolonym i na czerwonym świetle.

Policyjne kontrole koncentrować się będą 29 maja oraz 2 czerwca 2013 roku. W ruch pójdą wszystkie specjalistyczne urządzenia oraz pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz na przewożenie dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami. W ramach tych weekendowych działań zaplanowano także akcje „trzeźwe poranki” ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina o ograniczeniach samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów): zakaz dotyczy przemieszczenia się 29 maja w godzinach 18.00-22.00 oraz 30 maja w godzinach 8.00-22.00 (Boże Ciało).

Działania na terenie województwa łódzkiego koordynowane będą z pokładu policyjnego śmigłowca.

źródło: KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE