Policyjna akcja „Wielkanoc 2023”. Jest więcej patroli na drogach

Policyjna akcja „Wielkanoc 2023”. Jest więcej patroli na drogach Fot. KPP Radomsko

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, podczas Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia, prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2023”. W tym czasie na drogach województwa łódzkiego należy spodziewać się większej ilości patroli policyjnych, które będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

Święta Wielkanocne to czas, w którym wiele osób wybierze się w bliższą bądź dalszą podróż, by spotkać się z bliskim. Wielu wykorzysta ten okres na kilkudniowy wypoczynek. Dlatego w tych dniach na drogach, nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach podtrzymujących. Zwrócą również uwagę czy kierujący podczas jazdy nie korzystają z telefonu komórkowego, będą sprawdzać stan techniczny pojazdu, a przede wszystkim swoją uwagę skupią na stanie trzeźwości kierujących.

Więcej o:
policja policja radomsko akcja kontrole bezpieczeństwo na drogach wielkanoc 2023
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE