Policyjna akcja „Prędkość” już w środę!

Policyjna akcja „Prędkość” już w środę! Fot. arch. redakcji

W środę, 27 kwietnia 2022 roku na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Tego dnia policjanci ruchu drogowego skupią swoją uwagę w głównej mierze na tych kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Nie oznacza to, że inne zachowania niezgodne z prawem będą umykały ich uwadze.

27 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki będą przeprowadzali działania skupione na ujawnianiu wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów  dotyczących ograniczeń prędkości.

Mundurowi, którzy pełnią służbę w drogówce, a szczególnie ci, którzy pełnią ją w ramach grupy „SPEED”, będą prowadzić kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z tytułu jej nieprzestrzegania.

- W służbie policjanci wykorzystują  pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją.  Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i to co istotne na skalę powstałych skutków. Poruszając się po drogach nie zapominajmy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości lub jadą z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to wielkie znaczenie gdy w zdarzeniu udział bierze pieszy, rowerzysta czy osoba kierująca hulajnogą. W przypadku niechronionego uczestnika ruchu drogowego dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zawsze zmniejszy szanse na przeżycie – mówi Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kontrole policji akcja prędkość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE