Policyjna akcja „Bezpieczne Radomsko”. Ujawniono 163 wykroczenia

Policyjna akcja „Bezpieczne Radomsko”. Ujawniono 163 wykroczenia Fot. KPP Radomsko

7 października 2020 roku na drogach powiatu radomszczańskiego był dniem intensywnych działań względem kierowców, którzy łamią przepisy i ignorują innych uczestników ruchu drogowego.

Częstą przyczyną zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest nieprzestrzeganie przepisów, w szczególności dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, wyprzedzania „na trzeciego” czy w rejonie przejść dla pieszych. Stąd zrodziła się inicjatywa akcji radomszczańskiej komendy przy równoczesnym zaangażowaniu sił i środków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ościennych jednostek łódzkiego garnizonu. Działania miały charakter zarówno dynamiczny jak i statyczny. Wykorzystane zostały do tego radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Dokonywano też pomiarów za pomocą ręcznych mierników prędkości, natomiast ze śmigłowca nadzorowany był ruch drogowy z powietrza.

Wszystkie te zabiegi miały za zadanie egzekwować od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości, a pieszym i rowerzystom miały uświadomić, że ich również obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Działania zakończyły się późnym wieczorem, a w ich podsumowaniu odnotowano 163 wykroczenia, w tym za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy, przejazd na czerwonym świetle i aż 91 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 93 mandaty karne, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, ujawnili 2 przypadki braku aktualnego ubezpieczenia OC. Był też kierujący, który poruszał się po drogach bez wymaganych uprawnień.

(info: KPP Radomsko)

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja bezpieczne radomsko grupa speed
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE