Policyjna akcja „Bezpieczne Radomsko” we współpracy z grupą Speed

W środę 7 października, policjanci z Radomska we współudziale z grupą Speed z Komendy Wojewódzkiej z Łodzi a także wraz z sześcioma powiatami ościennymi (policja z Bełchatowa, Łasku, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia i Pajęczna) zorganizowali ponadpowiatowe działania pod nazwą „Bezpieczne Radomsko”.

- Głównym celem tych działań jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg na terenie powiatu, niemniej jednak, ażeby ta poprawa nastąpiła, takie działania kontrolno-prewencyjne muszą zostać poprzedzone kampanią medialną oraz odpowiednim doborem sił i środków. W tych działaniach włącznie z funkcjonariuszami KPP w Radomsku udział wzięło 36 przeszkolonych, doświadczonych policjantów ruchu drogowego – komentuje Andrzej Sosnowicz, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KPP w Radomsku.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi zostało ściągnięte ruchome stanowisko dowodzenia, a więc radiowóz wyposażony w najnowszy sprzęt teleinformacyjny. O 15.00 na miejskie targowisko przyleciał śmigłowiec komendy wojewódzkiej, dzięki niemu policjanci mogli rejestrować „z góry” wykroczenia popełniane przez kierujących.

- W trakcie tej akcji koncentrujemy się na trzech głównych kategoriach wykroczeń. To prędkości, wykroczenia relacji kierujący pieszy i kierujący rowerzysta oraz stan psychofizyczny kierujących – mówi Andrzej Sosnowicz.

Nadzorem objęto główne ciągi komunikacyjne na terenie Radomska, DK 42, DK1 , DK 91C oraz drogi powiatowe i wojewódzkie.

Więcej o:
akcja speed policyja akcja speed policja radomsko policja akcja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE