Policjant z Radomska wśród najlepszych funkcjonariuszy w województwie

Policjant z Radomska wśród najlepszych funkcjonariuszy w województwie Fot. KPP Radomsko/ Piotr Wajman

Usuwali skutki nawałnic w Łódzkiem, ale też brali udział w akcjach ratowniczych w Grecji, Haiti czy Bejrucie. Ofiarnie pomagali w walce z COVID-19, ryzykowali swoim zdrowiem i życiem ratując ofiary przestępstw również po służbie. Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber nagrodził najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Jest wśród nich policjant z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku – asp. Robert Smutek.

Była to już 21. edycja konkursu na najlepszego policjanta, a po raz dziewiąty wybrani zostali wyróżniający się strażacy zawodowcy i ochotnicy. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przyjechali najlepsi z najlepszych. Bo żeby zostać nagrodzonym trzeba było przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się wykonywaniem swoich zadań z dużym zaangażowaniem, ale również wyróżniać się m.in. ponadprzeciętną postawą w działalności społecznej.

- Jestem zaszczycony, że mogę wam dziś pogratulować, ale i podziękować, za to, co robicie dla nas, dla mieszkańców naszego województwa – mówił do zebranych marszałek Grzegorz Schreiber.

– Stajecie na co dzień w różnych sytuacjach, kiedy musicie wykazać się charakterem. Bo wasza służba to kwestia charakteru, autoświadomości, że to, co robicie, to wasze zadanie jako strażaka czy policjanta. Bo jesteście ludźmi, którzy ratują innych - dodał marszałeki.

Finał konkursu był też okazją do złożenia gratulacji formacjom przez ich przełożonych.

– Kiedyś podjęliście decyzję, że będziecie pomagać innym. Teraz każdego dnia, kiedy wychodzicie do służby, idziecie służyć drugiemu człowiekowi. Ja wiem, że kiedy zakładacie mundury, mieszkańcy województwa mogą spać spokojnie – mówił komendant Wojewódzki Policji w Łodzi gen. Sławomir Litwin.

W siedmiu kategoriach konkursu dla policjantów wyróżnionych zostało 21 funkcjonariuszy. Jednym z nich jest asp. Robert Smutek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Został nagrodzony w kategorii „Służba naznaczona walką z pandemią”.

Więcej o:
urząd marszałkowski województwo łódzki konkurs najlepszy policjant robert smutek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE