Policjant z Radomska udaremnił ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy

Policjant z Radomska udaremnił ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy Fot. archiwum

Aspirant Grzegorz Kącki z radomszczańskiej „drogówki" będąc po służbie udaremnił ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy, który spowodował kolizję na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Radomsku. Doszło tam do zderzenia dwóch osobówek. Peugeotem 407 kierował 49-latek mający 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji policjanta, sprawca nie uniknie odpowiedzialności.

Kolejny przypadek nietrzeźwości za kierownicą radomszczańscy policjanci odnotowali 15 lipca 2022 roku na obwodnicy miasta. O godzinie 17:30 na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Radomsku doszło do zderzenia dwóch osobówek. W jednej z nich – peugeocie 407 za kierownicą znajdował się kompletnie pijany kierowca. Być może uciekłby z miejsca zdarzenia, lecz czujność i refleks policjanta będącego po służbie nie pozwoliły na to.

- Aspirant Grzegorz Kącki, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy powiatowej, będący po służbie znalazł się na miejscu groźnego zdarzenia. Kierujący peugeotem bez hamowania, z impetem wjechał na rondo i staranował znajdującą się tam już toyotę verso. Widząc to zdarzenie, policjant wysiadł ze swojego auta i podbiegł do peugeota, w którym wystrzeliły poduszki powietrzne i zaczął wydobywać się dym. Gdy otworzył drzwi pojazdu, od razu spostrzegł, że mężczyzna siedzący za kierownicą był nietrzeźwy. Aspirant Kącki udaremnił piratowi dalszą jazdę i nie pozwolił, by uciekł z miejsca zdarzenia. Po przybyciu patrolu drogówki i przebadaniu 49-letniego mieszkańca gminy Ładzice okazało się, że miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie wraz z pasażerem, również nietrzeźwym kolegą, podróżowali pomiędzy Stobieckiem Szlacheckim a Ładzicami. Swą jazdę zakończyli na rondzie obwodnicy Radomska. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń - relacjonuje asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

49-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 5 000 złotych. Policjanci zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, zaś przed sądem odpowie dodatkowo za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Więcej o:
policja radomsko nietrzeźwy kierowca grzegorz kącki kpp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE