Radomsko, Łódzkie 0.1o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Policjant z Radomska najlepszy w Polsce

Alert 112
Jacek Paszewski

Damian Jochym, na co dzień policjant z KPP Radomsko i jego żona Ewelina, zajęli I miejsce w kategorii plastycznej podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji. Wygrali z projektem książeczki sensorycznej dla dzieci.

Jeszcze w kwietniu, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego etapu tego Konkursu, na który zakwalifikowało się kilkanaście prac. Prace prezentowały różne techniki , format czy tworzywo ale wszystkie łączył wspólny mianownik - policja.

Wówczas po emocjonujących obradach komisja KWP w Łodzi wyłoniła pracę, która trafiła na ogólnopolski finał Konkursu. Jednogłośnie tytuł tej najlepszej  przyznano „Książce sensorycznej” która może być doskonałym materiałem edukacyjnym w pracy z najmłodszymi. Pokazuje prace policji w bardzo niekonwencjonalny sposób. To interaktywne rękodzieło  stworzone zostało przez małżeństwo z Radomska: policjanta Damiana Jochyma i Ewelinę Jochym nauczycielkę wychowania przedszkolnego.

Wybór okazał się w 100% słuszny gdyż praca ta w finale Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” zajęła I miejsce w kategorii plastycznej.

- Książeczka sensoryczna została zaprojektowana i wykonana specjalnie na konkurs z okazji „100-lecia polskiej Policji”. Swoją tematyką porusza zarówno czasy Policji z okresu międzywojennego poprzez umieszczoną na pierwszych stronach galerie zdjęć – mówi Ewelina Jochym.

- Ponadto, staraliśmy się przybliżyć „czytelnikowi” współczesne formacje Policji poprzez zastosowanie m.in rożnego rodzaju umundurowań, pojazdy wykorzystywane przez Policję oraz przedstawienie korpusów i niektórych wykorzystujących stopni policyjnych. Dodatkowo książeczka obok funkcji edukacyjnych (miasteczko ruchu drogowego), zapewnia również dobra zabawę w trakcie której można np. układać puzzle z logo Policji – dodaje.

Książeczka została wykonana z użyciem elementów takich jak rzepy, napy, nity czy guziki, które to poprzez ich odpowiednie wykorzystanie doskonale potrafią rozwijać mała motorykę oraz koordynację wzrokowo- ruchowa u swoich małych czytelników.

- Wyróżnienie w postaci zwycięstwa które otrzymaliśmy w Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich 100 Lat Policji w kategorii Malarstwo, do której została zakwalifikowana książeczka, jest dla nas szczególnie ważne. Książeczka sensoryczna była szczególnym projektem ze względu na tematykę, poruszony rys historyczny ale przede wszystkim ze względu ma swoje walory edukacyjne. Dlatego bardzo nas cieszy, ze długa i ciężka praca włożona w wykonanie tego projektu została doceniona na forum ogólnopolskim przez Jury składające się z osób na co dzień obcujących ze sztuką ale również historią oraz Funkcjonariuszy Policji – zauważa Ewelina Jochym.

komentarze