Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży Fot. KPP Radomsko

Funkcjonariusz komendy policji w Radomsku, będąc już w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży. Zdarzenie miało miejsce 6 kwietnia 2023 roku w godzinach wieczornych w jednym z dyskontów. Wartość artykułów, jaka znalazła się w koszu złodzieja to ponad 1600 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

6 kwietnia 2023 roku, tuż po godzinie 21:00 w jednym ze sklepów na terenie Radomska, klient załadował kosz różnego rodzaju produktami, za które nie miał zamiaru zapłacić. Na dziwne zachowanie mężczyzny uwagę zwrócił policjant z wydziału kryminalnego radomszczańskiej policji, który będąc po służbie, w tym czasie również robił zakupy.

- Zainteresował go fakt, że klient z koszem wypełnionym po brzegi kierował się do drzwi wejściowych, a nie do wyjścia. Policjant natychmiast zareagował i zapytał mężczyznę, dlaczego nie zapłacił w kasie. W odpowiedzi usłyszał, że to nie jego sprawa. Kryminalny, widząc, że rozmowa na nic się zda, a sprawca wyjeżdża z zakupami ze sklepu, postanowił działać i zatrzymał rabusia. Został on osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. To 43 – letni mieszkaniec gminy Kamieńsk. Teraz odpowie za kradzież – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Amatorowi darmowych zakupów grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko sklep kradzież zatrzymanie złodziej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE