Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący citroenem miał blisko 3 promile

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący citroenem miał blisko 3 promile Fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl

Piotr Wilk – funkcjonariusz pracujący w zespole ds. nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, w czasie w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 października 2022 r. w Przedborzu.

Ok. godz. 17.00 kierowa citroena zatrzymał się przed jednym ze sklepów w Przedborzu. Wcześniej wykonywał na drodze niebezpieczne manewry.

- Gdy kierowca wyszedł ze sklepu, policjant wyczuł od niego woń alkoholu. Gdy 32-latek, mieszkaniec gminy Masłów wsiadł za kierownicę, funkcjonariusz podszedł do niego, zabrał mu kluczyki i wezwał policyjny patrol. Zatrzymany kierowca jechał z Kielc do Częstochowy. W policyjny alkomat wydmuchał blisko 3 promile alkoholu – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

32-latek stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Więcej o:
policja radomsko przedbórz pijany kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE