Policjant czujny po służbie

Sierż. sztab. Tomasz Wnuk – policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Radomsku, w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który próbował wyrwać 70 – letniej radomszczance jej torebkę.

Do zdarzenia doszło 2 marca, około godziny 12.30 przy ulicy Leszka Czarnego w Radomsku. Policjant idąc chodnikiem usłyszał wołanie o pomoc i zauważył jak jakiś mężczyzna chce zabrać torebkę starszej pani.

- Pomiędzy tymi osobami była wyraźna szarpanina. Policjant bez chwili zastanowienia podbiegł do pokrzywdzonej i odepchnął oprawcę. Następnie obezwładnił go i wezwał do pomocy patrol policyjny. Napastnik to 36- letni mieszkaniec gminy Ładzice. Trafił do policyjnej celi. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi o zdarzeniu kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku.

Na szczęście pokrzywdzona nie odniosła obrażeń ciała i po przesłuchaniu wróciła do domu. Wszystko wskazuje na to, że kiedy 36 – latek wytrzeźwieje usłyszy zarzut usiłowania kradzieży. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja zatrzymanie radomsko złodziej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE