Policjanci z Żytna zatrzymali 34-latka podejrzanego o serię włamań i kradzieży

Policjanci z Żytna zatrzymali 34-latka podejrzanego o serię włamań i kradzieży Fot. KPP Radomsko

Policjanci z posterunku w Żytnie zatrzymali 34 – latka z gminy Gidle, który jest podejrzany o serię włamań i kradzieży na terenie kilku gmin. Jego łupem padały głównie sprzęty i narzędzia budowlane. Łączna kwota strat to ponad 80 tys. złotych. Zważywszy, że mężczyzna w przeciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne czyny, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Od lutego do września 2022 roku na terenie różnych gmin powiatu radomszczańskiego miało miejsce kilka włamań i kradzieży. Złodziej pokonywał zabezpieczenia drzwi i okien, po czym dostawał się do wnętrza różnych obiektów. Były to zakłady produkcyjne oraz prywatne posesje.

- Włamywacz interesował się głównie sprzętem i narzędziami budowlanymi. Nie pogardził też dystrybutorem do piwa czy leżakami plażowymi. Poszkodowani stracili w ten sposób ponad 80 000 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z Posterunku Policji w Żytnie. Mając doskonałe rozpoznanie na swoim terenie, zgromadzili szereg informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy i finalnie doprowadzenie go na salę sądową – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

34 – latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz mężczyzna odbywa 3 miesięczny areszt. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zabezpieczenie swoich domów czy zakładów pracy.

- Warto również pomyśleć o dobrym monitoringu. Nie zapominajmy też o sąsiedzie, który dopilnuje  naszego dobytku i powiadomi o niepokojącej sytuacji. Nie bójmy się reagować i razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Więcej o:
radomsko policja radomsko włamywacz kradzież złodziej zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE