Policjanci z Radomska zatrzymali złodzieja katalizatorów samochodowych

Policjanci z Radomska zatrzymali złodzieja katalizatorów samochodowych Fot. pixabay.com

Działania policjantów z radomszczańskiej dochodzeniówki doprowadziły do zatrzymania złodzieja katalizatorów samochodowych. 25-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego ma na swoim koncie kilkadziesiąt kradzieży tych urządzeń. Jak zapowiadają śledczy, sprawa jest rozwojowa.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie powiatu radomszczańskiego policja odnotowała kilkanaście kradzieży katalizatorów. Wykrycie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa jest skomplikowane ze względu na brak cech identyfikacyjnych tych urządzeń. Katalizatory są łakomym kaskiem dla amatorów cudzej rzeczy ze względu na znajdujące się w nich metale szlachetne. Złodzieje najczęściej działają pod osłoną nocy, w miejscach nieoświetlonych i nie posiadających monitoringu. Przy pomocy narzędzi szybko je wycinają a następnie sprzedają. Tym razem sprawca został zatrzymany przez policjantów po tym, jak pokrzywdzeni upublicznili jego zdjęcie w mediach społecznościowych.

- 25-latek był zaskoczony, gdy funkcjonariusze zjawili się w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania zabezpieczyli narzędzia potrzebne do demontażu fragmentów układu wydechowego. Złodziej do policyjnego aresztu trafił 6 października 2021 roku. Kolejne dni pracy śledczych pozwoliły na przedstawienie mu siedmiu zarzutów kradzieży katalizatorów. Straty jakie wyrządził oszacowano na prawie 9 tysięcy złotych – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna kradł katalizatory także na terenie innych województw. W miniony weekend prokurator zastosował wobec 25-latka dozór policyjny.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko złodziej katalizatorów zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE