Policjanci z Radomska odzyskali skradzione w Łodzi BMW

Policjanci z Radomska odzyskali skradzione w Łodzi BMW

Radomszczańscy kryminalni odzyskali BMW, które zostało ukradzione w 2020 roku na terenie Łodzi. Auto miało przerobiony numer VIN. Teraz śledczy ustalają okoliczności kradzieży pojazdu oraz jego sprzedaży.

Policjanci z wydziału kryminalnego 12 października 2021 roku zweryfikowali wcześniej uzyskaną informację dotyczącą kradzieży pojazdu. Według wiedzy funkcjonariuszy przedmiotowe BMW pochodzi z przestępstwa. Kryminalni pojechali na wytypowaną posesję.

- Mężczyzna, który dysponował autem stwierdził, że kupił wówczas trzyletnie bmw w ubiegłym roku po okazyjnej, dobrej cenie. Po sprawdzeniu auta z udziałem ekspertów z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko wyszło na jaw, że pola numerowe pojazdu nosiły ślady ingerencji. Okazało się, że BMW ukradziono w Łodzi w 2020 roku. Z uwagi na powyższe, samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają prawowitego właściciela pojazdu i okoliczności w jakich doszło do jego kradzieży – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają, że w przypadku zakupu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa powinniśmy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Dodatkowo, kradziony przedmiot jest zabierany i oddawany prawowitemu właścicielowi.

Więcej o:
radomsko policja radomsko odzyskane bmw kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE