Policjanci z Częstochowy zamknęli fabrykę papierosów w pow. radomszczańskim

Fot. KMP Częstochowa

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Częstochowy zlikwidowali fabrykę lewych papierosów. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku na jednej z posesji w powiecie radomszczańskim podczas produkcji wyrobów tytoniowych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku grupę przestępczą produkującą wyroby tytoniowe. Na terenie jednej z posesji w powiecie radomszczańskim 5 mężczyzn prowadziło nielegalną fabrykę papierosów.

Grupa ta podrabiała znaki firmowe jednej z marek papierosów. Wyprodukowane w ten sposób lewe wyroby tytoniowe trafiały na rynek.

Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych urządzenie do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy, urządzenie do odsysania pyłu tytoniowego i urządzenie służące do pomiaru wilgotności tytoniu. Zabezpieczyli też komponenty do produkcji papierosów, w tym ponad 1 tonę tytoniu i 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawcy narazili w ten sposób Skarb Państwa na starty w wys. 900 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Radomsku zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Więcej o:
policja fabryka papierosów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE