Policjanci udaremnili przewóz 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Policjanci udaremnili przewóz 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy zabezpieczyli 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy przewożone były przez 35-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

16 września 2020 roku wieczorem na drodze krajowej nr 1 policjanci zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 35-latek. W trakcie czynności policjanci powzięli podejrzenia co do przewożonego ładunku. Mężczyzna przewoził kartonowe pudełka z papierosami, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

- Papierosy trafiły do policyjnego magazynu, a 35-latek do policyjnego aresztu. Mężczyzna tłumaczył, że kupił je na własne potrzeby. Zostały mu przedstawione zarzuty przewożenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania. Za takie przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to 217 tysięcy złotych – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

35-latek został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o objęcie go policyjnym dozorem.

Więcej o:
policja radomsko papierosy bez akcyzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE