Policjanci ratowali 42-letnią kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Policjanci ratowali 42-letnią kobietę, która chciała popełnić samobójstwo Fot. nadesłane

30 maja o godzinie 15.00 policjanci z Radomska dostali sygnał, że 42-letnia kobieta znajdowała się w kryzysie emocjonalnym i grozi samobójstwem.

- Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi podejściu policjantów udało się uratować ludzkie życie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano służby (pogotowie, straż pożarną – red.) celem udzielenia osobie poszkodowanej kompleksowej pomocy. Kobieta została przewieziona do szpitala w Bełchatowie – przekazał naszemu portalowi, mł. asp. Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że ktoś z naszych bliskich jest przygnębiony, zapytajmy jak możemy mu pomóc, okażmy mu troskę i zainteresowanie.

- Traktujmy poważnie wszystkie nasze obserwacje i nie zostawiajmy osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślamy się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Przekażmy służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie - podkreślił w rozmowie policjant.

Więcej o:
samobójstwo policja straż próba samobójcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE