Radomsko, Łódzkie -2o Niedziela, 16 Grudnia 2018
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Policjanci pomogli mężczyźnie z gwoździem w brzuchu

Alert 112
Beata Januszewska

Dzielnicowi z Radomska pomogli mężczyźnie, który podczas prac remontowych wstrzelił sobie gwoździarką pneumatyczną w brzuch gwóźdź. Poszkodowany oraz jego kolega nie znali topografii miasta i szybko zabłądzili. Pomocą posłużyli dzielnicowi, którzy pomogli przedostać się do szpitala przez zatłoczone miasto.

Około godziny 10.30 dzielnicowi jadąc ulicą Targową w Radomsku zostali zaalarmowani przez kierowcę volvo o nietypowej sytuacji. Mężczyzna stwierdził, że jego kolega ma w brzuchu gwóźdź i musi zawieźć go do szpitala, ale nie mogą wydostać się z tej zakorkowanej części miasta.

Do zdarzenia doszło 25 października, w gminie Pajęczno. Okazało się, że 42–letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego w czasie wykonywania prac budowlanych w domu nieostrożnie obchodził się z pneumatyczną gwoździarką i wstrzelił sobie w brzuch prawie 4 cm gwóźdź. Zaznaczyć należy, że w czwartki na terenie radomszczańskiego placu targowego odbywa się handel i dlatego występują utrudnienia w ruchu.

W związku z zaistniałą sytuacją dzielnicowi poinformowali o zdarzeniu dyżurnego Policji i polecili kierującemu volvo, aby jechał za radiowozem. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko i bezpiecznie przepilotowali go do szpitala. Tam o zdarzeniu powiadomili personel medyczny, który natychmiast zaopiekował się 42 – latkiem.

komentarze