Policjanci podsumowali świąteczny weekend

Policjanci podsumowali świąteczny weekend Fot. KPP Radomsko

Za nami świąteczny weekend. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Wielkanoc 2024”. Na drogach powiatu radomszczańskiego od 29 marca do 1 kwietnia doszło do 1 wypadku drogowego, w wyniku którego ranna została jedna osoba.

Podczas długiego weekendu radomszczańscy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu zwracając uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupiali się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem objęte były wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę, czy podróżujący autami pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 1 wypadku drogowego, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Dodatkowo odnotowano 9 niegroźnych kolizji drogowych. Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 125 kierujących pojazdami i ujawnili 108 wykroczeń, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości. Podczas kontroli drogowych mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, z czego 5 za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast 5 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 6 kierujących na „podwójnym gazie” – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko akcja kontrole święta wielkanoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE