Policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2021”

Policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2021” Fot. archiwum

Od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia, policjanci przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”.

Nad bezpieczeństwem podróżnych w całym kraju czuwała zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości monitorowali prędkość pojazdów i reagowali na wszelkie wykroczenia. Na drogach województwa łódzkiego ruch odbywał się płynnie i bez utrudnień. Natężenie ruchu w czasie świąt było niewielkie, co oznacza, że większość społeczeństwa zastosowała się do apeli i obowiązujących obostrzeń.

Podczas 4 dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 12 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 20 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 72 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania, w roku 2020 działania trwały także przez 4 dni. Wówczas policjanci odnotowali 13 wypadków drogowych, w których 16 osób odniosło obrażenia. Ofiar śmiertelnych nie było, a policjanci zatrzymali 70 nietrzeźwych kierujących. Należy jednak pamiętać, że w ubieglym roku z powodu pandemii ruch był drastycznie ograniczony, a drogi niemal puste. Dlatego można stwierdzić, że tegoroczne święta w województwie łódzkim były bezpieczne.

Więcej o:
akcja wielkanoc policja akcja wielkanoc łódzka policja akcja wielkanoc 2021 wielkanoc 2021
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE