Policjanci podsumowali czerwcowy weekend - Boże Ciało 2021

Policjanci podsumowali czerwcowy weekend - Boże Ciało 2021 Fot. KWP w Łodzi

Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca 2021 roku policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2021”. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego województwa, a poprzedziła te działania ogólnopolska akcja „Kaskadowy pomiar prędkości” przeprowadzona 2 czerwca 2021.

Policjanci biorący udział w działaniach pełnili służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku. Zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, kontrolowali, czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie.

Funkcjonariusze zwracali uwagę także na pieszych i rowerzystów. Sprawdzali stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku oraz bagażu.

W sposób szczególny policjanci przyglądali się jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca 2021 roku. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu ale również czy piesi stosowali się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię. Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci czujnym okiem przyglądali się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

W ciągu pięciu dni działań, czyli od 2 do 6 czerwca 2021 roku, na terenie województwa łódzkiego doszło do 36 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 43 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 109 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania podczas długiego weekendu czerwcowego w roku 2020 policjanci w województwie łódzkim odnotowali 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci ujawnili wówczas 122 nietrzeźwych kierujących.

W powiecie radomszczańskim od czwartku do niedzieli funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek i 12 kolizji. Ranne zostały dwie osoby. Policjanci nałożyli 82 mandaty, ścigali jednego nietrzeźwego kierowcę. 

(info: KWP w Łodzi)

Więcej o:
policja województwo łódzkie akcja bezpieczny weekend boże ciało podsumowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE