Policjanci podsumowali akcję „Wielkanoc 2022”. Jak przebiegła na terenie powiatu radomszczańskiego?

Policjanci podsumowali akcję „Wielkanoc 2022”. Jak przebiegła na terenie powiatu radomszczańskiego? Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podsumowali akcję „Wielkanoc 2022”.

Podczas trwającej od 15 do 18 kwietnia akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo na drogach, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości.

Na terenie powiatu radomszczańskiego w akcji uczestniczyło 59 policjantów, którzy przeprowadzili 165 kontroli. Zatrzymano 121 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość (żaden kierowca nie przekroczył prędkości powyżej 50 km/h). 85 kierowców otrzymało pouczenie, natomiast 61 ukarano mandatami. Sporządzono 4 wnioski do sądu. Policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne. Trzech skontrolowanych kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu.

Wśród wymienianych przez policjantów przewinień, których dopuszczali się kierowcy na terenie powiatu radomszczańskiego są również: nieprawidłowe parkowanie, jazda bez pasów bezpieczeństwa, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wymuszanie pierwszeństwa, czy przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

- Tegoroczne święta na drogach powiatu radomszczańskiego można uznać za spokojne. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Największym problemem jest wciąż przekraczanie dozwolonej prędkości, i to pomimo grożących za to wysokich mandatów karnych – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko kontrole akcja wielkanoc 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE