Policjanci podsumowali akcję „Prędkość”

Policjanci podsumowali akcję „Prędkość” Fot. KPP Radomsko

W piątek, 27 października 2023 roku policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań wojewódzkich „Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości. Aż 42 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

- Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 42 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko prędkość prewencja akcja prędkość kontrola
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE