Policjanci podsumowali akcję „NURD”. W Radomsku odnotowano 67 wykroczeń

Policjanci podsumowali akcję „NURD”. W Radomsku odnotowano 67 wykroczeń Fot. arch. redakcji

17 lutego 2023 roku policjanci z Radomska wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pn. „NURD”. Pod lupę wzięli nie tylko pieszych i rowerzystów, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy naruszyli przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Pomimo, że akcja była skierowana do pieszych i rowerzystów, mundurowi zwracali uwagę również na zachowania kierowców, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego względem pieszych.

Podczas całodniowych działań policjanci radomszczańskiej komendy policji ujawnili w sumie 67 wykroczeń, z czego 15 przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Niechronieni zaś popełnili łącznie 19 wykroczeń, w tym 12 – sami piesi i 7 - rowerzyści.

- Doświadczenie i policyjne statystyki niestety wskazują, że obie te grupy uczestników dróg wciąż naruszają prawo. Przejście dla pieszych powinno być tym najbardziej bezpiecznym miejscem da drodze. Warunkiem jest jednak zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie w praktyce zasady ograniczonego zaufania – podkreśla Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja nurd podsumowanie akcji wykroczenia niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE