Policjanci „po służbie” zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci „po służbie” zatrzymali pijanego kierowcę Fot. KPP Działoszyn

Dwaj policjanci: z Radomska i Wielunia, jadąc prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby zauważyli kierowcę wykonującego niebezpieczne manewry na drodze prowadzącej z miejscowości Siemkowice do Pajęczna. Mężczyzna zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, bądź alkoholu. Policjanci postanowili zainterweniować.

6 lipca 2021 r. ok. godz. 22:40 dwaj policjanci (jeden pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu, drugi w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku), jadąc prywatnym samochodem drogą prowadzącą z Siemkowic do Pajęczna zauważyli jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Renault. Kierujący tym pojazdem nie zachowywał prostego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni,  co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, bądź alkoholu.

Policjanci działając dla bezpieczeństwa użytkowników drogi postanowili niezwłocznie uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu samochodem renault.

W wyniku ich działań pojazd ten zatrzymał się na poboczu. Za kierownicą znajdował się mężczyzna ,od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przyjeździe policjantów z komisariatu w Działoszynie mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie  z wynikiem blisko 1,9 promila. Teraz odpowie za prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z  Komisariatu Policji w Działoszynie. 

Więcej o:
policja działoszyn pijany kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE