Policjanci patrolowali drogę krajową i zatrzymali pirata z audi. Nie miał prawa jazdy, ale miał przystąpić do egzaminu...

Policjanci patrolowali drogę krajową i zatrzymali pirata z audi. Nie miał prawa jazdy, ale miał przystąpić do egzaminu... Fot. arch. redakcji

Po godzinie 11.00 w piątek 19 stycznia w Strzelcach Małych (gm. Masłowice) policjanci z drogówki patrolowali drogę krajową 42 i sprawdzali czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę audi, który przekroczył prędkość o 32 km w obszarze zabudowanym.

- W trakcie potwierdzania danych kierowcy w policyjnych systemach mundurowi odkryli, że 42-latek nie ma prawa jazdy. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że nie ma prawa jazdy, ale zakończył kurs i w przyszłym tygodniu ma przystąpić do egzaminu – przekazał nam Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Policjant dodaje, że mężczyźnie za popełnione wykroczenia czyli przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem (800 zł za prędkość i 100 zł za brak pasów), zaś za kierowanie bez uprawnień został skierowany wniosek do sądu.

- Przypominamy, że oprócz kary i wysokiej grzywny sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy o tym zanim wpadniemy na pomysł wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy - uzupełnia Dariusz Kaczmarek. 

Więcej o:
policja policja radomsko pirat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE