Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami

Policjanci ostrzegają seniorów przed oszustami Fot. KPP Radomsko

Biorąc pod uwagę powtarzające się przypadki oszustw dokonywanych na szkodę starszych osób niezwykle ważne jest, aby edukować seniorów i przypominać im o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Taki właśnie cel mają działania profilaktyczne. Każde spotkanie jest dobrą sposobnością, aby przypomnieć, w jakich okolicznościach możemy paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują naszą łatwowierność.

Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie w spotkaniu z seniorami wzięli udział: oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku - młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek oraz dzielnicowy gminy Kodrąb - młodszy aspirant Jarosław Plaskacz.

Podczas spotkania policjanci omówili między innymi metody działania sprawców oszustw. Funkcjonariusze wyjaśnili  na czym polega metoda „na wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora” i innych. W dalszej części, była również dyskusja o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu.

- Rozmawiano o zachowaniach pieszych i rowerzystów, które są gwarantem bezpieczeństwa na drodze. Była również mowa jak ważne jest zachowanie ostrożności w ruchu drogowym oraz noszenie odblasków. Nie zabrakło też rozmów o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Omówiono także tematykę dotyczącą zaginięć, tym bardziej że sezon grzybowy w pełni. Podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, policjanci odpowiadali na pytania seniorów związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
policja radomsko powiat radomszczański kodrąb spotkanie profilaktyka oszuści
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE