Policjanci odnaleźli zaginionego 50-latka. Mówił, że odbierze sobie życie

Policjanci odnaleźli zaginionego 50-latka. Mówił, że odbierze sobie życie Fot. arch. redakcji

We wtorek, 4 października 2022 roku odnaleziono zaginionego 50 – letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który zgłosił rodzinie, że chce odebrać sobie życie. Sprawne i skoordynowane działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie doprowadziły do szczęśliwego finału poszukiwań.

4 października 2022 roku około 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przyjął zgłoszenie o zaginięciu osoby. Z treści wynikało, że dotychczas przebywający w Niemczech 50 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego telefonicznie powiadomił najbliższych w Polsce, że ma problemy i dlatego wraca do kraju.

- Kiedy podróż mężczyzny przedłużała się, zaniepokojona rodzina powiadomiła służby ratunkowe z prośbą o ustalenie aktualnego adresu zaginionego. Oficer dyżurny radomszczańskiej policji natychmiast polecił patrolom w służbie, aby sprawdzili miejsca odosobnione na terenie miasta. Powiadomił również jednostki ościenne. W ramach podjętych działań nawiązano także kontakt z niemiecką policją, gdzie w ostatnim czasie mężczyzna przebywał. Jednakże wszelkie zabiegi nie przynosiły pozytywnych rezultatów. Równolegle policjanci kryminalni radomszczańskiej komendy dokonywali sprawdzeń numeru abonenckiego, z którego korzystał zaginiony. Okazało się, że jest on aktywny w sieci. Tropy prowadziły  na teren Częstochowy. Natychmiast została przekazana informacja do tamtejszej komendy miejskiej policji – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze podjęli sprawdzenia miejsc, w których mógł przebywać 50 – latek. Około 23:00 częstochowscy mundurowi IV plutonu pododdziału prewencji policji na Placu Biegańskiego w Częstochowie rozpoznali mężczyznę z rysopisu.

- Okazało się, że faktycznie był  to zaginiony mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Cały i zdrowy powrócił on do rodziny. Dzięki współpracy radomszczańskich i częstochowskich policjantów zostało uratowane zdrowie i życie – mówi Agnieszka Kropisz.

Policja apeluje do rodzin, znajomych i wszystkich tych, którzy mają jakiekolwiek niepokojące sygnały o problemach osobistych lub zawodowych swoich najbliższych, aby niezwłocznie przekazywały takie informacje pod numer alarmowy 112.

Więcej o:
radomsko policja radomsko poszukiwania zakiniony policja częstochowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE