Policjanci odnaleźli zaginioną 86-latkę

Policjanci odnaleźli zaginioną 86-latkę Fot. archiwum

86-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego w towarzystwie rodziny poszła na bełchatowski cmentarz, skąd oddaliła się w nieznanym kierunku. Zaniepokojona córka zawiadomiła o zaginięciu seniorki. Dzięki natychmiastowym działaniom bełchatowskich funkcjonariuszy, kobieta szybko została odnaleziona. Jej życiu nic nie zagraża.

12 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00 bełchatowscy policjanci zostali zaalarmowani o zaginięciu 86-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego, która gościnnie przebywała na terenie Bełchatowa. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona córka. Podała, że jaj matka przed południem w towarzystwie rodziny, odwiedzała groby bliskich na bełchatowskim cmentarzu.

- Około godziny 11.30 oddaliła się w nieznanym kierunku. Rodzina i znajomi poszukiwali jej we własnym zakresie, niestety bezskutecznie. Seniorka nie miała telefonu, więc nie było z nią żadnego kontaktu. W czasie, gdy córka składała zawiadomienie, oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki natychmiast przekazał informację o zaginięciu 86-latki wszystkim patrolom. Informacja o tym zdarzeniu umieszczona została również na policyjnym profilu facebook. W teren natychmiast wyjechali wszyscy funkcjonariusze będący w tym czasie w służbie. Choć nie było wiadomo, w jakim kierunku oddaliła się starsza pani, stróże prawa analizowali różne wersje i sprawdzali miejsca, gdzie mogła przebywać - mówi nadkom. Iwona Kaszewska.

Dysponując fotografią zaginionej, którą uzyskali z zapisu monitoringu, stróże prawa rozpytywali przypadkowych mieszkańców. Wszystko po to, aby szybko odnaleźć seniorkę. W ten sposób dotarli do osoby, która poinformowała, że widziała kobietę wyglądem odpowiadającą zaginionej. Mundurowi sprawdzili pobliski teren, patrolowali skwery i okolice ulic. Po niespełna godzinnych poszukiwaniach, w rejonie osiedla Przytorze, mundurowi odnaleźli zaginioną 86-latkę. Na szczęście kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej. 

Więcej o:
Policjanci odnaleźli zaginioną 86-latkę Bełchatów Bełchatów KPP Policjanci odnaleźli zaginioną 86-latkę
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE