Policjanci i motocykliści edukowali kierowców

Policjanci i motocykliści edukowali kierowców Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Patrz w Lusterka – Motocykle są wszędzie!”. Mundurowi wspólnie z motocyklistami z klubu motocyklowego Czarni Radomsko przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z udziałem motocyklistów jest brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie na „trzeciego”, a także brak wzajemnego szacunku pomiędzy motocyklistami i kierującymi samochodami.

- Nawet najmniejszy błąd, któregoś z nich może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Policjanci w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali kierowców samochodów, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze oraz wręczali kierowcom naklejki „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko czarni radomsko motocykliści akcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE