Policjanci drogówki podsumowali akcję „Bezpieczne Radomsko”

Policjanci drogówki podsumowali akcję „Bezpieczne Radomsko” Fot. KPP Radomsko

15 lutego 2023 roku policjanci radomszczańskiej drogówki przeprowadzili ponadpowiatowe działania pn. „Bezpieczne Radomsko”. Do akcji włączyli się również mundurowi z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Pajęczna, Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego. Wzmożone patrole czuwały nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu do późnych godzin wieczornych.

W środę, 15 lutego 2023 roku na drogach powiatu radomszczańskiego można było dostrzec zwiększoną liczbę patroli policyjnych. Były to bowiem działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Mundurowi główną uwagę skupiali na: przekroczeniach dozwolonej prędkości, stanie trzeźwości kierowców, respektowaniu poprawnych zachowań względem niechronionych oraz agresji drogowej.

- Wynika to z faktu, iż rośnie liczba zdarzeń, co rażąco potęguje zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników dróg. Radomszczańskie policyjne statystyki wskazują, że zaledwie od początku 2023 roku doszło już do 6 wypadków, w których 8 osób zostało poszkodowanych, w tym 3 poniosły śmierć na miejscu – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W całodniowych działaniach udział wzięło w sumie 26 funkcjonariuszy z 6 powiatów garnizonu łódzkiego, którzy przeprowadzili 140 kontroli drogowych. Ujawnili ogółem 141 wykroczeń, z czego aż 105 to przekroczenia dozwolonej prędkości. W ramach akcji mundurowi wypisali 93 mandaty karne, a w 4 przypadkach sporządzili dokumentację do sądu. Jeden z kierowców jeździł pod wpływem alkoholu.

- Uważajmy na drodze i bądźmy odpowiedzialni za siebie i za innych. Tylko taka postawa ma wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Więcej o:
radomsko policja radomsko powiat radomszczański akcja kontrole bezpieczne radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE