Policja zachęca do wstąpienia w szeregi formacji

Policja zachęca do wstąpienia w szeregi formacji Fot. KPP Radomsko

Komenda policji w Radomsku wspólnie z radomszczańskim urzędem pracy prowadzi cykl spotkań z młodzieżą zainteresowaną służbą w mundurze. Asp. Dariusz Trepka zachęcał do związania swojej przyszłości właśnie z tym zawodem. Jak się okazało, pomysł bardzo się spodobał. Chętnych było wielu.

Policjanci podejmują różne inicjatywy w zakresie promocji zawodu. Tym razem zrodził się pomysł cyklu spotkań z młodzieżą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku. Przeprowadził je policyjny profilaktyk z radomszczańskiej komendy.

- Widać było, że wiele młodych osób chętnie uczestniczyło w tych spotkaniach i dopytywało o szczegóły rekrutacji. Funkcjonariusz przedstawił wymagania, jakie stawia służba w policji przed każdym kandydatem. Wskazał na predyspozycje psychofizyczne, rzetelność, sumienność, samodzielność w podejmowaniu decyzji, a także umiejętność współpracy w grupie – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wśród wymagań formalnych konieczna jest nieposzlakowana opinia, niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa, pełnia praw publicznych, minimum średnie wykształcenie oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej w przypadku mężczyzn.

W podsumowaniu młodzież usłyszała, że służba w mundurze nie należy do łatwych, ale z drugiej strony jest bardzo ciekawa.

- Nie ma takich samych interwencji czy zdarzeń. Każdego dnia policjant nabywa nowych doświadczeń, podejmuje ważne decyzje i jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo innych. Dla tych, którzy mają swoje pasje, szeregi policyjne to dobre miejsce na ich realizację. Wiedzą o tym ci, którzy już je realizują i czerpią z tego wiele satysfakcji – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Chętni do służby w policyjnym mundurze mogą zapoznać się ze szczegółami rekrutacji osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku, ul. Piłsudskiego 56, codziennie od poniedziałku do piątku w godz.: 7:30 – 15:30, telefonicznie pod numerem 47 8464 220 lub 47 8464 244 lub na stronie dedykowanej działaniom doborowym https://lodzka.policja.gov.pl/wdo/aktualnos 

Więcej o:
radomsko policja radomsko pup radomsko urząd pracy w radomsku nabór do policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE