Radomsko, Łódzkie 18.6o Sobota, 17 Sierpnia 2019

Policja rozpczyna akcję „Majowy Weekend 2019”

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci są już gotowi na długi majowy weekend.

Działania „Majowy Weekend 2019”  policjanci rozpoczynają się już 30 kwietnia i potrwają do niedzieli.

- Spodziewamy się zwiększonego ruchu samochodów osobowych. Tym bardziej, że w przypadku tegorocznego weekendu wystarczyło wziąć trzy dni urlopu, by mieć dziewięć dni wolnego. Można zatem trochę popodróżować – mówią policjanci.

 Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na drogowe wykroczenia. Szczególnie te, które są najbardziej niebezpieczne. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Kontrolowany będzie również ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w czasie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów – 30 kwietnia i 2 maja od godziny 18 do 22, natomiast 1 i 3 maja od 8 do 22.

komentarze