Policja podsumowała majowy weekend na drogach powiatu radomszczańskiego

Policja podsumowała majowy weekend na drogach powiatu radomszczańskiego Fot. KPP Radomsko

Policjanci z radomszczańskiej „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu podczas długiego weekendu majowego. W tym czasie w naszym regionie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 7 kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu.

W trakcie długiego weekendu majowego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. 

- Mundurowi podczas prowadzonych działań ujawnili 279 wykroczeń, głównie za przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali 3 piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h, tracąc prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu 7 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, z kolei trzech za wykroczenie kierowania autem w stanie po użyciu alkoholu – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierowców nie posiadających uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z nich prowadził pojazd, pomimo ciążącego na nim wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko majowy weekend podsumowanie kontrole bezpieczeństwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE