Policja: czas pouczeń się skończył!

Policja: czas pouczeń się skończył! Fot. pixabay.com

Od 20 marca 2021 r. w całej Polsce obowiązują zaostrzone zasady reżimu sanitarnego. Ich przestrzegania będą pilnować policjanci. Jak podkreślają – czas pouczeń się skończył.

Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego wróciły obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.

- Kolejne informacje o dziennej liczbie zachorowań są alarmujące. Dlatego wracają obostrzenia, nakazy i zakazy, które znamy już z poprzednich miesięcy. Mieszkańcy województwa łódzkiego pokazali już, że potrafią w sposób zdyscyplinowany stosować je. To bardzo ważne, ponieważ tylko wspólny wysiłek nas wszystkich, może pomóc w walce z koronawirusem – podkreślają funkcjonariusze.

Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych.

- Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. Po raz kolejny apelujemy ich przestrzeganie – czytamy w komunikacie policji.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej - na ulicach, placach czy deptakach - jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy - musimy mieć dokładnie zasłonięte usta jak i nos.

Więcej o:
policja kontrole koronawirus obostrzenia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE