Radomsko, Łódzkie 16.6o Wtorek, 16 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Pół wieku razem

Miasto
Jacek Paszewski

W Urzędzie Stanu Cywilnego 13 kwietnia, odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia dokonał prezydent miasta Radomska Jarosław Ferenc z udziałem wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Radomsku Beaty Kowalskiej, która przekazała jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 8 par małżeńskich.

Odznaczono: Halinę i Stefana Biernackich, Zofię i Tadeusza Borowców, Teresę i Zbigniewa Cieślaków, Irenę i Stanisława Gonerów, Elżbietę i Zenona Kubinów, Bożenę i Wiesława Peraków, Henrykę i Włodzimierza Piętakiewiczów, Krystynę i Henryka Żelaznych.

Jubilatom odśpiewano gromkie „sto lat”. Uroczystość uświetnił występ Agnieszki Ciesielskiej i Pauliny Gorzędowskiej.

Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku prosi wszystkich małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego do zgłoszenia tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku. Ułatwi to terminowe wystąpienie o przyznanie medali do Kancelarii Prezydenta RP.

komentarze