Pół wieku PSP nr 3

Pół wieku PSP nr 3 Fot. UM Radomsko

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku świętowała jubileusz 50-lecia powstania placówki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. dziękczynną w Kościele Parafialnym bł. Michała Kozala w Radomsku, którą koncelebrował Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Potem uczestnicy udali się do szkoły gdzie odbyła się część oficjalna obchodów.

W wydarzeniu uczestniczyli posłowie na Sejm RP,  władze miasta, przedstawiciele władz powiatu, duchowieństwa, kuratorium oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz placówek kulturalnych działających w mieście, a także byli i obecni nauczyciele szkoły, rodzice, uczniowie oraz absolwenci.

Podczas uroczystości dyrektor PSP nr 3 Jadwiga Kowalczyk przytoczyła historię szkoły.

Nasza szkoła wytworzyła bardzo bogatą tradycję, swój klimat, ale przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi, nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów. Z perspektywy mijających lat, działalność dydaktyczno-wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami, m.in.  podczas wielu rozmaitych konkursów przeprowadzonych na różnych szczeblach - podkreśliła dyrektor Jadwiga Kowalczyk.

Jubileusz 50-lecia to czas wspomnień i wielu wzruszeń, ale także spojrzenia na przyszłość. Nie zabrakło więc wielu gratulacji oraz życzeń od przybyłych gości.

Z okazji tego wyjątkowego Jubileuszu wyrażam słowa uznania dla byłych i obecnych dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju szkoły. Uczniom życzę zapału i wielu sukcesów, by po latach swoją szkołę wspominali z sympatią i wzruszeniem, tak jak obecni na dzisiejszej uroczystości -  absolwenci. Życzę dalszej owocnej pracy oraz kolejnych wspaniałych rocznic - mówił Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc.

W części artystycznej uroczystości wystąpili uczniowie szkoły w spektaklu przedstawiającym dziedzictwo patrona szkoły - Mieszka I, który ożenił się z czeską księżniczką Dobrawą i w 966 roku przyjął chrzest. Po spektaklu uczestnicy obejrzeli krótki film przypominający o długoletniej historii szkoły oraz prezentujący obecną działalność placówki. Były także występy taneczne oraz wokalne. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz jubileuszowe pamiątki.

info: UM Radomsko

Więcej o:
psp nr 3 rocznica jubileusz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE