Pokazy cyrkowe bez zwierząt? Rada Miasta w Radomsku zajmie się projektem uchwały

Pokazy cyrkowe bez zwierząt? Rada Miasta w Radomsku zajmie się projektem uchwały

Reprezentowany przez Małgorzatę Ptak komitet inicjatywy uchwałodawczej zebrał 564 podpisy pod projektem uchwały w sprawie wprowadzenia w Radomsku zakazu organizacji pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt. To oznacza, że projekt chwały w tej sprawie trafi pod obrady Rady Miasta. Radni będą na ten temat dyskutować na jednej z najbliższych sesji.

Przedstawiciele komitetu inicjatywy uchwałodawczej zbierali podpisy w okresie od 21 stycznia do 20 marca 2020 r. Do tego, by inicjatywa trafiła pod obrady Rady wystarczyło 300 podpisów.

- Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom, które wsparły projekt – mówi Arkadiusz Ciach, jeden z inicjatorów akcji.

Przypomnijmy. Pierwsze działania w kwestii wprowadzenia w Radomsku zakazu organizowania pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Wówczas inicjatorzy akcji przygotowali projekt uchwały, który przekazali do Biura Rady Miasta. Kolejnym etapem było zbieranie podpisów poparcia.

- Apelujemy do prezydenta miasta Radomska o podjęcie działań zmierzających do zapobiegania lokalizacji na nieruchomościach należących do Gminy Miasta Radomska objazdowych przedstawień oraz pokazów z udziałem zwierząt, w szczególności poprzez przyjęcie stosownych regulacji mających na celu zakazanie dzierżawy nieruchomości należących do Gminy Miasta Radomsko oraz będących w zarządzie jednostek organizacyjnych gminy pod organizację tych imprez. Apelujemy też o wprowadzenie zakazu dystrybucji biletów na te imprezy oraz zakazu promocji tych imprez i wydarzeń z wykorzystaniem majątku Gminy Miasta Radomsko – mówiła koordynatorka akcji Małgorzata Ptak.

Inicjatywę wprowadzenia w Radomsku zakazu pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt poparła m.in. Młodzieżowa Rada Miasta.

Więcej o:
radomsko pokazy cyrkowe bez zwierząt radomsko inicjatywa uchwałodawcza radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE