Pogotowie wraca do radomszczańskiego szpitala

Pogotowie wraca do radomszczańskiego szpitala Fot. T. Kolmasiak

Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia 22 marca, rozstrzygnął konkurs na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego. Konkurs na ratownictwo medyczne wygrał Szpital Powiatowy w Radomsku. Szpitalne załogi zastąpią firmę Falck, która od lat świadczyła te usługi.

Od 1 kwietnia, będzie obowiązywał jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, tj. o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas.

Szpital Powiatowy w Radomsku będzie dysponował 7 zespołami wyjazdowymi: 5 podstawowymi i 2 specjalistycznymi. Będzie miał do obsługi nie tylko powiat radomszczański (dołączy Przedbórz obsługiwany dotychczas przez karetkę z Piotrkowa Tryb.), ale również powiat pajęczański

3 z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, w tym w Działoszynie, który będzie  obsługiwany przez ambulans należący do szpitala.

Umowa o udzielanie świadczeń zostanie zawarta z WSRM jako liderem konsorcjum i będzie realizowana wspólnie z 11 placówkami medycznymi z województwa łódzkiego w tym przez Szpital Powiatowy w Radomsku.

Na terenie województwa łódzkiego pacjenci będą pod opieką 77 Zespołów Ratownictwa Medycznego typu „P”; 23 - typu „S”; 2 czasowe ZRM typu „P” 12-godzinne; 2 czasowe ZRM typu „P” 8 godzinne; 1 czasowy ZRM typu „P” 12 godzinny weekendowy od piątku niedzieli.

- Wymagało to od nas wielu przygotowań, zaangażowania i trudnych chwil. Ale udało się. Marzenia nabrały realnych kształtów – mówi Przemysław Drozdek, szef szpitalnej kancelarii.

Na początku lutego do szpitala przyjechały nowe karetki. Informowaliśmy o tym w tym artykule.

Więcej o:
karetka szpital powiatowy radomsko ratownictwo medyczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE