Poetycko o Różewiczach – nowy tomik stowarzyszenia „Ponad”

Fot. Wojciech Bojdo/ Klaudia Gajda

Stowarzyszenie literackie „Ponad” z Radomska wydało nową publikację. Tomik zawiera wiersze poświęcone braciom Różewiczom. Jego promocja odbyła się w sobotę, 4 czerwca 2022 r. w Urzędzie Miasta w Radomsku.

Najnowszy tomik poezji to efekt zorganizowanego w Radomsku we wrześniu ubiegłego roku Poranka Różewiczowskiego. Na spotkanie przyjechali poeci m.in. z Warszawy, Łodzi, Torunia, Opola oraz Krakowa. Podczas pobytu w Radomsku mieli okazję odwiedzić miejsca związane z braćmi Różewiczami.

- Efektem tego spotkania były napisane przez poetów wiersze. Te wiersze są tak piękne, że postanowiliśmy je zebrać i wydać tomik poezji. Są to wiersze zarówno o braciach Różewiczach, jak i Radomsku – mówi Edmunda Bodanka, prezes stowarzyszenia literackiego „Ponad”.

W promocji tomiku wzięli udział autorzy wierszy oraz sponsorzy publikacji. Obecny był również prezydent Jarosław Ferenc. Spotkanie uświetnił występ młodych artystów – uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Radomsku oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach.

Więcej o:
radomsko poezja stowarzyszenie literacie ponad tomik poezji poetycko o różewiczach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE