Podzielmy się miłością. Świąteczna akcja Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Piotr Wajman

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, zainaugurował w piątek (18 grudnia) akcję pod hasłem „Podzielmy się miłością”. Do podopiecznych domów pomocy społecznej oraz kombatantów i weteranów trafią dzięki niej upominki przygotowane przez podmioty ekonomii społecznej z regionu łódzkiego, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii. W ten sposób samorząd województwa chce pomóc im przetrwać ten trudny czas i przy okazji obdarować mieszkańców regionu.

Pierwszym miejscem, gdzie wręczone zostały prezenty był Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu. Tutaj zorganizowany został też briefing prasowy, podczas którego marszałek Grzegorz Schreiber przedstawił szczegóły akcji.

- „Podzielmy się miłością” to takie piękne hasło akcji, którą dzisiaj rozpoczynamy w naszym województwie. Myślę, że te nasze działania będą przebiegały przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące. Celem ich jest to, abyśmy mogli pomagać jednym jednocześnie wspierając innych – powiedział marszałek.

Grzegorz Schreiber podkreślił, że wszystkie prezenty zostały zamówione u działających w regionie podmiotów ekonomii społecznej. Zlecając im wykonanie upominków samorząd wsparł je finansowo. Na ten cel przeznaczonych zostało 60 tys. zł.

- Podmioty ekonomii społecznej to jedne z tych, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii i to one są jakby naszym pierwszym adresatem tej pomocy. To u nich zamówiliśmy własnoręczne wykonanie podarunków świątecznych. Chcemy podzielić się tymi podarunkami – dodał.

Prezenty będą trafiały do domów pomocy społecznej, a także do kombatantów i weteranów. W sumie obdarowanych będzie blisko 2,5 tysiąca starszych osób.

Inicjatywę wspierają żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dzisiaj jestem przed jednym z DPS-ów ale tego typu działania będą podejmowane w tej chwili codziennie przez moich kolegów, członków zarządu województwa, pewnie włączą się do tego radni. Naprawdę myślę, że będzie to bardzo dobre działanie, które pomoże wielu ludziom. Będzie takim gestem miłości z naszej strony, również gestem miłości tych ludzi, którzy będą w tę akcję zaangażowani. Jest to niezwykle ważne dzisiaj, w czasie tak dramatycznej izolacji jaką przeżywamy - mówił Grzegorz Schreiber.

W briefingu prasowym inaugurującym akcję wzięli także udział: wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, członek zarządu powiatu zgierskiego Katarzyna Łebedowska, radna Sejmiku Województwa Alicja Antczak oraz dyrektor DPS-u w Rąbieniu Dobrosława Cybulska.

Marszałek Grzegorz Schreiber osobiście przekazał upominki również podpułkownikowi Włodzimierzowi Pajdowskiemu, żołnierzowi AK, wiceprezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Łódź oraz porucznik Gryzeldzie Studzińskiej, uczestniczce Powstania Warszawskiego.

(info: Urząd Marszałkowski w Łodzi)

Więcej o:
urząd marszałkowski w łodzi grzegorz schreiber akcja święta podzielmy się miłością
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE