Podziękowania dla policjanta z Radomska. Wiesław Kuc zbiera nakrętki i pomaga Oliwierowi

Podziękowania dla policjanta z Radomska. Wiesław Kuc zbiera nakrętki i pomaga Oliwierowi Fot. KPP Radomsko

Do Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku wpłynęły podziękowania dla aspiranta sztabowego Wiesława Kuca, który od kilku lat angażuje się w zbiórkę nakrętek dla Oliwiera. Na koniec listopada 2021 roku policjant przekazał mamie chorego chłopca 230 kg nakrętek. Łącznie przekazał już 3358 kg. Do akcji włączyła się również komenda Policji w Radomsku.

U Oliwiera Bajura zdiagnozowano niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną, zespół Coffina-Lowry’ego. Objawia się ona m.in. problemami z kręgosłupem, zaburzeniami mowy, problemami z chodzeniem. Mama chłopca robi jednak wszystko, by jej synek jak najlepiej się rozwijał. Osiąga to, co nawet lekarzom wydawało się niemożliwe. Ale żeby Oliwier sprawniej się poruszał i żeby sprawniej mówił, niezbędna jest żmudna, długa, codzienna rehabilitacja.

Jednym ze sposobów zdobywania pieniędzy na rehabilitację chłopca jest zbieranie nakrętek. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.

Więcej o:
radomsko policja radomsko wiesław kuc podziękowanie zbiórka nakrętek pomoc oliwier
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE